niedziela, 14 marca 2010

Wpływ kawy na płodność

Nie zawsze jesteśmy świadomi szkodliwości niektórych pokarmów. Jednym z przykładów jest kawa, która podobno ma sporo negatywnego wpływu na zdrowie człowieka.

Jej nadmierne spożywanie uzależnia, szkodzi zębom, wzmaga łaknienie. Kawa wpływała też na płodność. Jakiś czas temu wytoczono wobec tej używki taki zarzut. Mając na względzie fakt, iż kawa nieznacznie zmniejsza płodność u mężczyzn i kobiet, poinformowano o tym, że jej spożywanie jest groźne dla kobiet w ciąży, bo może nawet grozić poronieniem.


W eksperymencie przeprowadzonym w latach 1989-1996 na grupie 18,478 ciężarnych kobiet w Aarhus University Hospital, zaobserwowano, że ryzyko powikłań wzrosło do 80% u pań, które piły od czterech do siedmiu filiżanek kawy dziennie. Natomiast u kobiet przekraczających tą dawkę nawet o 300%! Z tezą tą nie zgadzają się inni eksperci, więc nie wiadomo już komu tak naprawdę wierzyć i zagadnienie wciąż pozostaje bez jednoznacznej odpowiedzi.
Na koniec warto też wspomnieć o kolejnym negatywnym argumencie na rzecz kawy. Otóż jak powszechnie wiadomo kawa wypłukuje z organizmu magnez, więc osoby nałogowo ją pijące mogą znacznie szybciej męczyć się w łóżku, a do tego z tego samego powodu może nastąpić u takich osób spadek libido.


Źródło:  www.jejkuchnia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz